Esenyurt’ta su baskınları sonrası temizlik emekleri sürüyor

11.07.2022 14:22 Haber Deposu: DHA Sağanak yağış sebebiyle Esenyurt’taki Haramidere taşmış ve oldukca sayıda ev ve işyerini su basmıştı. Yaşanmış olan su baskınları sonrası Pınar ve Yeşilkent Mahallelerindeki ev ve işyerlerinde emek harcama başlatıldı. Temizlik emekleri bugün de devam ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Asil ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya mağdur olan mahalle sakinlerini ziyaret etti. İBB ve AFAD ekipleri de baskınlarda ziyan olan evlerde temizlik çalışmalarına destek verdi. Kullanılmayacak hale gelen eşyalar dışarı çıkarılırken, bazı evlerde de halen su tahliye emekleri yapılıyor. İşyerlerini su basan bazı kişilerin ise kendi çabalarıyla suyu tahliye etmeye çalmış olduğu gözlendi. 
“28 SENEDİR BURASI İÇİN VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”
Mahalle sakini Alpay Kınov, “Dünden beri camiyi temizlemeye çalışıyoruz. Hala temizlenemedi. Minimum 3 kova dolusu kitap çöp oldu. Camide ne var ne yok kullanılamaz halde. 50-100 bin lira zarar var. Burada altyapısı emek harcaması yapılması lazım. Verilen sözler 28 senedir tutulmadı” dedi.
“Akşener masadan ayrılacak” iddiası
“SEL SIRASINDA ÇEVREDEKİLER SÖYLEMESE CAN VERECEKTİK” 
Bir başka mahalle sakini Songül Yıldırım ise “Oldukça mağduruz, 200 ev perişan oldu. Çoluk çocukla dışarıda kaldık. Eşyalarımızın hepsi gitti. Sel baskını esnasında millet söylemeseydi, can verecektik. Tek üzerimdeki elbisem kaldı” dedi. 

Son Dakika Haberler